Přejít na obsah
Magistrát města Liberec
Home > Aktuálně > Aktuali... > Nové kamerové...
Tísňové volání Tísňové volání: 156 SMS pro neslyšící SMS pro neslyšící: 721225874

Nové kamerové body pod Ještědem a v Rochlicích

  V prosinci roku 2011 byl městský kamerový a dohlížecí systém rozšířen o dva nové kamerové body. Do městského dohlížecího a kamerového systému byly připojeny moderní celootočné kamery. Jedna z nich je umístěna na sloupu u centrálního parkoviště v ulici Ještědská, druhá kamera monitoruje vnitroblok v sídlišti Rochlice.
Zmíněným opatřením v ulici Ještědská městská policie Liberec reaguje na opakované krádeže aut, které gradovaly v době lyžařské sezóny, ale také zde docházelo k vloupání do objektů a poškozování zařízení Ski areálu Ještěd.
Nyní kamera monitoruje centrální parkoviště, část parkovišť okolních restaurací, pokladnu lyžařského areálu, točnu a výstupní stanici tramvajové linky č.3.
Měla by plnit především preventivní funkci a zvyšovat bezpečí lyžařů a turistů, ale v případě potřeby poslouží při dodatečném objasňování pouliční kriminality, vandalismu a výtržnictví.
Na projekt byla poskytnuta dotace v rámci Městského programu prevence kriminality pro rok 2011.

 

 

Další kamerový bod vznikl na sídlišti Rochlice, neboť  v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Liberec zde probíhá projekt „Revitalizace Rochlice“ zahrnující úpravu veřejné zeleně, obnovu dětských a sportovních hřišť vybavení veřejných prostranství apod. Kamerový bod je zde zřízen z důvodu ochrany vynaložených investic a v rámci prevence kriminality.


Aktuálně